43-kavlen   Nordisk Budkavle '43   Loket
 
Huvudmeny
LOK
Startsida
Resultat
Bilder
Historia
Segrare
Tidigare år
 
Suomeksi
 
English
 
 
43-kavlens historia - Tidigare årgångar av 43-kavlen
Utskriftsvänlig version Utskriftsvänlig sida
43-kavlen 2009ti 2009-07-30 14:02
Startlistaskapad av OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2005

                                    
H43  (65)         Start: söndag 1:00:00   

     1 OK Tyr                                       
     2 Tampereen Pyrintö                            
     3 Södertälje-Nykvarn OF 1                      
     4 IK Hakarpspojkarna                           
     5 Södertälje-Nykvarn OF 2                      
     6 Göteborg-Majorna OK                          
     7 Tullinge SK                                  
     8 Hämeenlinnan Suunnistajat                    
     9 OK Kolmården                                 
    10 OK Tisaren                                   
    11 Bredaryds SOK                                
    12 Nydalens Skiklub                             
    13 OK77                                         
    14 Rastivarsat 1                                
    15 Rastivarsat 2                                
    16 Järfälla OK/Bromma-Vällingby S               
    17 OK Roslagen                                  
    18 Nyköpings OK                                 
    19 Gotlands Bro OK                              
    20 Snättringe SK 1                              
    21 Snättringe SK 2                              
    22 Mäntsälän Urheilijat                         
    23 Pihkaniskat                                  
    24 Hästveda OK                                  
    25 Vimmerby OK                                  
    26 NAIS OK                                      
    27 Hauhon Sisu                                  
    28 Målilla OK/Hultsfreds OK/Hjort               
    29 OK Denseln                                   
    30 Ballerup Orienteringsklub                    
    31 Frölunda OL/Göteborg-Majorna O               
    32 OK Älgen                                     
    33 Pälkäneen Luja-Lukko                         
    34 Boxholm-Mjölby OL                            
    35 ASS Raisu Lumous 1                           
    36 ASS Raisu Lumous 2                           
    37 OK Roxen                                     
    38 Västvärmlands OK                             
    39 Rasti-Kurikka                                
    40 Motala AIF OL                                
    41 Tjällmo-Godegårds OK                         
    42 Anttolan Urheilijat                          
    43 Saarijärven Pullistus                        
    44 OK Djerf                                     
    45 Ronneby OK                                   
    46 Eksjö SOK/Nässjö OK                          
    47 Akilles OK                                   
    48 Björkfors GOIF                               
    49 FK Göingarna                                 
    50 Halmstad OK                                  
    51 Helsingin Suunnistajat                       
    52 Istrums SK                                   
    53 KFUM Örebro OK                               
    54 Kungälvs OK/Stenungsunds OK                  
    55 Lidköpings VSK                               
    56 OK Moss                                      
    57 OK Pan Århus                                 
    58 Rastihaukat                                  
    59 SOK Viljan                                   
    60 Sundsvalls OK                                
    61 Suunta Jyväskylä                             
    62 TF Hillerød                                  
    63 Skattkärrs IF                                
    64 Finspångs SOK                                
    65 Ärla IF/OK Tor                               



D43  (32)         Start: lördag 15:00:00  

   101 IK Hakarpspojkarna                           
   102 OK Tyr                                       
   103 Göteborg-Majorna OK 1                        
   104 Göteborg-Majorna OK 2                        
   105 Växjö OK                                     
   106 Espoon Suunta 1                              
   107 Espoon Suunta 2                              
   108 OK Tisaren                                   
   109 Bredaryds SOK                                
   110 Rasti-Kurikka                                
   111 Svaide-Roma SOK                              
   112 OK Kolmården                                 
   113 Tjällmo-Godegårds OK                         
   114 Rastivarsat                                  
   115 Hiisirasti                                   
   116 OK77                                         
   117 KFUM Örebro OK                               
   118 Hirvensalon Heitto                           
   119 Nyköpings OK                                 
   120 NAIS OK                                      
   121 Vimmerby OK                                  
   122 Boxholm-Mjölby OL                            
   123 Helsingin Suunnistajat                       
   124 Istrums SK                                   
   125 Järla Orientering                            
   126 Navi                                         
   127 OK Denseln                                   
   128 OK Roxen                                     
   129 Pihkaniskat                                  
   130 Ronneby OK                                   
   131 Södertälje-Nykvarn OF                        
   132 Björkfors GOIF                               



H60  (53)         Start: lördag 14:00:00  

   301 Akilles OK                                   
   302 Alvesta SOK                                  
   303 Angelniemen Ankkuri/Lounais-Hä               
   304 Ankarsrums OK                                
   305 Arboga OK                                    
   306 Boxholm-Mjölby OL                            
   307 Eskilstuna OL                                
   308 Gotlands Bro OK                              
   309 Hauhon Sisu                                  
   310 Helsingin Suunnistajat                       
   311 Hiisirasti                                   
   312 Hirvensalon Heitto 1                         
   313 Hirvensalon Heitto 2                         
   314 IF Åland                                     
   315 IK Hakarpspojkarna                           
   316 Järfälla OK/Bromma-Vällingby S               
   317 Maarian Mahti 1                              
   318 Maarian Mahti 2                              
   319 Maarian Mahti 3                              
   320 MS Parma 1                                   
   321 MS Parma 2                                   
   322 Mäntsälän Urheilijat                         
   323 NAIS OK/IFK Norrköpings OK                   
   324 OK Djerf 1                                   
   325 OK Djerf 2                                   
   326 OK Klemmingen                                
   327 OK Kolmården                                 
   328 OK Motala 1                                  
   329 OK Motala 2                                  
   330 OK Roxen                                     
   331 OK Södertörn                                 
   332 OK Tylöskog                                  
   333 OK77                                         
   334 Paimion Rasti                                
   335 Pihkaniskat 1                                
   336 Pihkaniskat 2                                
   337 Rastivarsat                                  
   338 Ronneby OK                                   
   339 Salon Vilpas ry                              
   340 SOK Viljan 1                                 
   341 SOK Viljan 2                                 
   342 Sundbybergs IK                               
   343 Suomusjärven Sisu 1                          
   344 Suomusjärven Sisu 2                          
   345 Svaide-Roma SOK                              
   346 Söders SOL Tyresö                            
   347 Södertälje IF                                
   348 Tjällmo-Godegårds OK                         
   349 Tullinge SK                                  
   350 Turun Metsänkävijät                          
   351 Turun Suunnistajat 1                         
   352 Turun Suunnistajat 2                         
   353 TuVi                                         



D55  (17)         Start: lördag 14:00:00  

   201 Alvesta SOK                                  
   202 Eskilstuna OL                                
   203 Maarian Mahti 1                              
   204 Maarian Mahti 2                              
   205 MS Parma                                     
   206 Navi                                         
   207 OK Klemmingen                                
   208 OK Kolmården                                 
   209 OK Motala                                    
   210 OK Roxen                                     
   211 Paimion Rasti                                
   212 Pihkaniskat                                  
   213 Suomusjärven Sisu                            
   214 Södertälje IF                                
   215 Turun Suunnistajat                           
   216 Växjö OK                                     
   217 Finspångs SOK                                



Öppen  (3)        Start: söndag 8:00:00   

   401 FK Göingarna 1                               
   402 FK Göingarna 2                               
   403 Hiisirasti                                   



Senast uppdaterad: 2009-07-30, 14:02:31
  Utskriftsvänlig version   Sida för utskrift